Jak zadbać o komfortowy sen?

Sen jest bardzo istotnym elementem dbania o zdrowie. Umożliwia odpoczynek całego ciała oraz mózgu. Dodatkowo wpływa pozytywnie na zachowanie równowagi w codziennym życiu. Zastanawiasz się w jaki sposób zadbać o swój komfort w nocy? Sprawdź nasze rady na ten temat.

Dobry sen jako element self-care

Według powszechnej opinii dorosły człowiek powinien sprać około 7 do 8 godzin na dobę. Jednak okazuje się, że obecnie ten czas wydłużył się do 9 godzin. Z czego to wynika? Przede wszystkim do Twojego ciała dopływa wiele bodźców, na które ono reaguje. Mózg jest zmęczony wyzwaniami, jakie przed nim stawiasz. Dodatkowo wydłuża się czas spędzony przed ekranami. Te wszystkie czynniki przyczyniają się do konieczności dłuższego odpoczynku w nocy.

Komfortowy sen ma wpływ na wiele elementów w Twoim życiu. Przede wszystkim umożliwia Ci zachowanie spokoju i równowagi. Dzięki wypoczynkowi możesz wykonać więcej zadań i lepiej skupić się na nich. Osoby, które dłużej śpią są również bardziej kreatywne i produktywne. Dodatkowo po dobrej nocy znacznie lepiej znosisz wszelkie niepowodzenia, jakie się przytrafiają. Można więc powiedzieć, że jest to kluczowy element zadbania o swoje zdrowie.

Jakie znaczenie ma temperatura w sypialni?

Jeżeli chcesz, żeby Twój sen był dobry, zadbaj o to, żeby w Twojej sypialni było ok. 18 stopni Celsjusza. Taka temperatura pozwala odpocząć oraz wpływa pozytywnie na poranne pobudki. Gwarantujemy, że rano nie będzie bolała Cię głowa. Jeżeli ta dolegliwość dokucza Ci regularnie, możesz mieć zbyt ciepło w pomieszczeniu.

Niższe temperatury wpływają również na drożność górnych dróg oddechowych. Twój nos nie jest zatkany, a Ty możesz swobodnie oddychać.

Regularnie wietrz pokój, w którym śpisz

Wietrzenie sypialni jest równie ważne jak zachowanie w niej optymalnej temperatury. Powinno się to robić codziennie przed snem. Ułatwia to przede wszystkim zasypianie. Jeżeli pomieszczenie nie jest wietrzone, powietrze w nim stoi od dłuższego czasu. W ten sposób może być Ci duszno, co wpływa na brak odpoczynku.

Dodatkowo wietrzenie sypialni pozytywnie wpływa na świeżość poduszek i kołdry. Szczególnie pościel bawełniana, która jest naturalna wymaga regularnego otwierania okien. W ten sposób możesz w pełni korzystać ze wszystkich zalet włókien, które Ci proponujemy. Pamiętaj, żeby otwierać okno w pokoju na minimum 30 minut. Jest to czas, który umożliwia wpuszczenie świeżego powietrza do wnętrza. Warto na ten czas zakręcić zimą kaloryfery. Wówczas wnętrze będzie sprawiało wrażenie odświeżonego, a Twój sen będzie znacznie lepszy.

Zadbaj o dobrej jakości kołdry i poduszki

Pościel to bardzo istotny element snu. Jeżeli jest ona odpowiedniej jakości, Twój wypoczynek jest znacznie lepszy. Pamiętaj, żeby postawić na sprawdzone i naturalne materiały. HOP Sklep oferuje produkty, które są wykonane z wysokiej jakości tkanin.

Dzięki zastosowaniu naturalnych włókien możesz mieć pewność, że do Twojej skóry dopuszczane jest świeże powietrze. W nocy nie przegrzewasz się i możesz komfortowo odpocząć. Istotne jest również to, że naturalne włókna wywołują znacznie mniej alergii. Jeżeli Ty lub Twoja rodzina jesteście uczuleni na kurz lub roztocza, postaw na wysokiej jakości pościel. Da Ci to pewność, że wszyscy domownicy są bezpieczni.

Redakcja homedelight.pl