Modne kolory ścian – jaki kolor wybrać?

Co roku światowi producenci farb przedstawiają najmodniejsze – ich zdaniem – barwy oraz kolor roku, a konsumenci często pod wpływem ich opinii decydują się na przemalowanie ścian lub kierują się nią podczas urządzania domu. Co zatem będzie dominowało w 2023 roku?

Biel na drugim planie?

Jeszcze do niedawna, na ścianach dominowała klasyczna biel oraz różne odcienie szarości. Generalnie stawiano na klasykę. Oczywiście nadal wiele osób jest zainteresowanych urządzeniem mieszkania w takim stylu, jednak powoli od tego się odchodzi. W 2020 roku postanowiono zainspirować się naturą, do której współcześnie wiele osób chce wrócić. Bowiem w erze powszechnej cyfryzacji i braku codziennego kontaktu z żywiołami, a także w obliczu ogromnych zmian klimatycznych, ludzie chcą znów prowadzić zdrowy tryb życia oraz być blisko Matki Ziemi.

Dowiedz się też, jak łączyć kolory na ścianach

Modne kolory ścian

Można wyróżnić kilka najmodniejszych barw. Są to:
1.Tranquil Dawn, czyli miętowa szarość. Kolor jest połączeniem kilku odcieni szarości, zieleni i niebieskiego. Specjaliści, którzy tworzyli tę barwę zainspirowali się widokiem spokojnego, porannego nieba, dlatego też miętowa szarość ma za zadanie uspokajać, relaksować domowników i wprowadzać atmosferę spokoju i przytulności.

2. Chinese Porcelain – innymi słowy chińska porcelana. Jaki to dokładnie kolor? Najtrafniej można go określić jako kobaltowo – atramentowy. Barwa nawiązuje do tradycyjnego sposobu zdobienia porcelany z użyciem ciemnoniebieskiego barwnika, a kojarzy się z morzem i niebem. Podobnie jak miętowa szarość -wycisza, uspokaja, relaksuje i pozwala się oderwać od technologicznej rzeczywistości. Kolor można idealnie połączyć z żywymi, optymistycznymi barwami jak np. czerwieni, błękitu czy fioletu.

3.Back to Nature – ziemista, oliwkowa zieleń o ciepłych tonach.

4. Adeline – głęboka butelkowa zieleń, która przypomina zieleń dojrzałych liści. Barwę można zastosować samodzielnie lub też połączyć z innymi kolorami, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Przykładowo, jeśli zestawimy ją ze złotem lub miedzią, możemy uzyskać nieco dramatyczny efekt, ale już w zestawieniu z pudrowym różem, barwą kości słoniowej czy wyblakłym żółtym, pokój będzie wyglądał zdecydowanie pozytywniej.

5.Lemonade – najbardziej pozytywny, jasny, ale także nieco przygaszony odcień żółtego, który idealnie wpisuje się w koncepcję powrotu do natury. Kojarzy się bowiem z promieniami porannego słońca. Jest symbolem siły i optymistycznego nastawienia do życia.

Podsumowując, obecnie najmodniejsze kolory są związane z naturą. Warto więc, podczas urządzania mieszkania rozważyć takie barwy.

Zobacz także: DOMOWE BIURO – JAK URZĄDZIĆ KOMFORTOWE MIEJSCE PRACY?

modne kolory ścian

Jakie kolory ścian będą modne za rok?

Moda idzie cały czas do przodu. Każdego roku w naszych salonach pojawiają się nowe trendy, za którymi ciężko jest czasem nadążyć. Co będzie modne za rok? Ciężko jednogłośnie stwierdzić. Na pewno nie musimy przemalowywać ścian każdego roku, aby nadążyć za modą. Modne kolory ścian to na pewno te bardziej neutralne. Z trendów nie wyjdą szybko jasne pastelowe barwy czy po prostu czysta biel i odcienie szarości.

Modne kolory ścian kontra fototapeta

Kto powiedział, że ściany muszą być nudne? Nie każda ściana musi przecież być cała pokryta jednym kolorem. Idealnym rozwiązaniem okazują się tutaj fototapety. Sprawdzą się one nie tylko w pokoju dziecka ale i w gościnnym salonie. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych, znajdziemy naprawdę szeroki wybór tapet do naszych salonów. Spróbuj znaleźć coś, co najbardziej będzie ci odpowiadać. Możesz oczywiście zasięgnąć do architekta wnętrz po specjalistyczną poradę. Warto zainwestować większą sumę w nasze wnętrza. Otaczać nas one będą właściwie każdego dnia więc raczej nie chcielibyśmy mieć tutaj żadnego chaosu.

Sprawdź również jak stworzyć niesamowity salon w kolorze butelkowej zieleni

FAQ

Jakie są modne kolory w pokojach?

Modne kolory ścian to miętowa szarość, chińska porcelana, ciepła oliwkowa zieleń, głęboka butelkowa zieleń, jasna ale jednocześnie lekko przygaszona żółć.

Jakie kolory ścian będą modne za rok?

Na pewno w trendach nie zmieni się aż tak dużo. Modne prawdopodobnie będą neutralne barwy, tak samo jak delikatne pastele. Możemy być też spokojni o czystą biel i odcienie szarości, ponieważ one jeszcze przez długi czas będą nam towarzyszyć.

Z czym łączyć biały kolor ścian?

Współcześnie wraca się na ścianach do połączeń bieli z kolorami natury. Biel połączona z szarością jest ponadczasowa, lecz jej miejsce zajmują bardziej żywe kolory, ale wciąż stonowane.

Co jest teraz modne na ścianę?

Aby nie było nudno na ścianę można przykleić fototapetę. Można wybrać idealną zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. Żeby wszystko do siebie pasowało, można skontaktować się z architektem, który dobierze pasujące do siebie tapety idealne do naszego wnętrza.

Redakcja homedelight.pl