Modne kolory ścian – jaki kolor wybrać?

Co roku światowi producenci farb przedstawiają najmodniejsze – ich zdaniem – barwy oraz kolor roku, a konsumenci często pod wpływem ich opinii decydują się na przemalowanie ścian lub kierują się nią podczas urządzania domu. Co zatem będzie dominowało w 2020 roku?

Biel na drugim planie?

Jeszcze do niedawna, na ścianach dominowała klasyczna biel oraz różne odcienie szarości. Generalnie stawiano na klasykę. Oczywiście nadal wiele osób jest zainteresowanych urządzeniem mieszkania w takim stylu, jednak powoli od tego się odchodzi. W 2020 roku postanowiono zainspirować się naturą, do której współcześnie wiele osób chce wrócić. Bowiem w erze powszechnej cyfryzacji i braku codziennego kontaktu z żywiołami, a także w obliczu ogromnych zmian klimatycznych, ludzie chcą znów prowadzić zdrowy tryb życia oraz być blisko Matki Ziemi.

salon

Modne kolory ścian

Można wyróżnić kilka najmodniejszych barw. Są to:
1.Tranquil Dawn, czyli miętowa szarość. Kolor jest połączeniem kilku odcieni szarości, zieleni i niebieskiego. Specjaliści, którzy tworzyli tę barwę zainspirowali się widokiem spokojnego, porannego nieba, dlatego też miętowa szarość ma za zadanie uspokajać, relaksować domowników i wprowadzać atmosferę spokoju i przytulności.

2. Chinese Porcelain – innymi słowy chińska porcelana. Jaki to dokładnie kolor? Najtrafniej można go określić jako kobaltowo – atramentowy. Barwa nawiązuje do tradycyjnego sposobu zdobienia porcelany z użyciem ciemnoniebieskiego barwnika, a kojarzy się z morzem i niebem. Podobnie jak miętowa szarość -wycisza, uspokaja, relaksuje i pozwala się oderwać od technologicznej rzeczywistości. Kolor można idealnie połączyć z żywymi, optymistycznymi barwami jak np. czerwieni, błękitu czy fioletu.

3.Back to Nature – ziemista, oliwkowa zieleń o ciepłych tonach.

4. Adeline – głęboka butelkowa zieleń, która przypomina zieleń dojrzałych liści. Barwę można zastosować samodzielnie lub też połączyć z innymi kolorami, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Przykładowo, jeśli zestawimy ją ze złotem lub miedzią, możemy uzyskać nieco dramatyczny efekt, ale już w zestawieniu z pudrowym różem, barwą kości słoniowej czy wyblakłym żółtym, pokój będzie wyglądał zdecydowanie pozytywniej.

5.Lemonade – najbardziej pozytywny, jasny, ale także nieco przygaszony odcień żółtego, który idealnie wpisuje się w koncepcję powrotu do natury.Kojarzy się bowiem z promieniami porannego słońca. Jest symbolem siły i optymistycznego nastawienia do życia.

Podsumowując, obecnie najmodniejsze kolory są związane z naturą. Warto więc, podczas urządzania mieszkania rozważyć takie barwy.

Redakcja homedelight.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.