Butelkowa zieleń – z czym łączyć wnętrza?

Butelkowa zieleń – z czym łączyć wnętrza? To zadanie zdecydowanie nie należy do najprostszych. Z naszą pomocą na pewno się nie zgubicie! Zapraszamy do artykułu!

Farba do ścian ciemna zieleń

Wybór farby do ścian często stanowi bardzo duży kłopot. Niemniej jednak nie sam kolor jest problematyczny, co odcień. Butelkowa zieleń od kilku lat jest jednym z najmodniejszych kolorów. Farba do ścian ciemna zieleń jest wybierana przez osoby, które łączą elegancję z wyszukanym stylem. Kolor jest intensywny i interesujący, dlatego można częściej zauważyć go w pokojach osób młodych, w firmach, czy nawet w branży edukacyjnej. Butelkowa zieleń – z czym łączyć wnętrza? Udało nam się znaleźć odpowiedź na to pytanie. We wnętrzu pokrytym ciemną zielenią człowiek może się uspokoić i zrelaksować. Dobrze urządzone wnętrze staje się komfortowe i pełne uroku.

Butelkowa zieleń z czym łączyć wnętrza

Sprawdź również https://homedelight.pl/jak-zaaranzowac-korytarz-w-domu/

Butelkowa zieleń z czym łączyć wnętrza? Mamy na to odpowiedź!

Od kiedy butelkowa zieleń stała się modna pojawia się nie tylko na ścianach. Kolor ten wykorzystują firmy meblarskie, więcej powstaje rzeczy codziennego użytku i niezwykłych dodatków. Butelkowa zieleń często gości na ścianach w sypialniach i salonach, miejscach spokoju i relaksu. Aranżacja z odcieniem butelkowej zieleni nie musi być nudna, można ją połączyć z innymi akcentami kolorystycznymi. Butelkowa zieleń dobrze komponuje się z białym lub szarym kolorem, które wydobywają jej odcień. Wykorzystując dodatki bieli, wnętrze kojarzyć będzie się ze stylem skandynawskim, natomiast elementy szarości spowodują, że pokój zyska charakter rustykalny. W efekcie pomieszczenie wzbogacone srebrnymi dodatkami zrobi się chłodne, ale spokojne. Zestawienie butelkowej zieleni ze złotem to standard eleganckich miejsc, jak na przykład zamków, rezydencji, czy nawet drogich hoteli.

Dopasuj dodatki z głową!

Meble, tekstylia, czy dodatki z elementami złotymi zbudują miejsce, do którego będzie się chciało wracać. Dobrze komponują się dodatki jasnozielone, które ocieplają wygląd pokoju. Odważnym krokiem będzie zastosowanie różu, a w szczególności pudrowego, który wprowadzi w pomieszczenie nutę delikatności. Podobnie jak dodatki w tym kolorze sprawią, że w pokoju zapanuje romantyczny nastrój. Jednak trzeba uważać, aby drastycznie nie zmieniły charakteru całego pomieszczenia. Dlatego dekoratorzy łączą dodatki różowe z granatowymi, aby zachować równowagę i spokój. Całkowite użycie ciemnej zieleni bądź jaśniejszych odcieni sprawi, że w pokoju zapanuje spójność kolorystyczna. Niestety pomieszczenie może sprawiać wrażenie mniejszego, ale i przytłaczającego, dlatego lepiej użyć do tego efektu jasnych barw. Przełamaniem ciemnej zieleni może być tapeta z motywem roślinnym, bądź z obszarem urbanistycznym, czy krajobrazem. Wykorzystanie elementów natury dobrze sprawdza się w wielu stylach wnętrz, takich jak: vintage, boho, czy loft. Jednak najczęściej projektanci i dekoratorzy łączą butelkową zieleń z kolorem żółtym. Pokoje zazwyczaj swoim wyglądem nawiązują do stylu retro. Połączenie butelkowej zieleni z wyżej wymienionymi kolorami sprawi, że pokój będzie przestronny i finezyjny.

Przeczytaj także https://homedelight.pl/na-co-zwrocic-uwage-podczas-wyboru-plytek-do-przedpokoju/

Redakcja homedelight.pl