Jak zaaranżować korytarz w domu?

Wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować korytarz w domu, aby korzystnie się prezentował po wejściu do domu. Warto się tego dowiedzieć.

Jakie funkcje pełni wiatrołap?

Wiatrołap jest przedsionkiem, który znajduje się we wnętrzu domu. Wśród jego głównych funkcji można wskazać spowolnienie uciekania ciepła podczas otwierania drzwi wejściowych, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie strat ciepła i efektywniejsze ogrzewanie. Budowa wiatrołapu w domu jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, jednak można także to pomieszczenie w korzystny sposób zaaranżować.

Funkcjonalność

Korytarz w domu powinien być przede wszystkim zaaranżowany w funkcjonalny sposób, aby mógł spełniać doskonale swoją funkcję. Warto w wiatrołapie zainstalować oświetlenie na czujnik, które będzie się zapalało jedynie po wejściu do pomieszczenia. Oprócz tego warto wybrać funkcjonalną podłogę, która będzie łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. Bardzo dobrym pomysłem będzie umieszczenie w wiatrołapie przydatnych przedmiotów, takich jak na przykład wycieraczka, pojemna szafa oraz szafka na buty.

Przeczytaj również https://homedelight.pl/na-co-zwrocic-uwage-podczas-wyboru-plytek-do-przedpokoju/

Korytarz w domu – malowanie na najwyższym poziomie

Wiatrołap powinno się w odpowiedni sposób pomalować, ponieważ w pozytywny sposób wpłynie to na estetykę całego wnętrza. Do malowania warto wykorzystać farby ze zmywalną powłoką, które łatwo będzie można oczyścić w przypadku powstania zabrudzeń. W wiatrołapie sprawdzą się jasne oraz stonowane kolory, które w optyczny sposób powiększą przestrzeń. Dzięki nim wiatrołap aranżacja na pewno będzie się prezentowała korzystnie. Wśród polecanych barw można wskazać na przykład jasny beż oraz pastelowy róż.

korytarz w domu

Meblowanie wiatrołapu

Kolejnym istotnym aspektem aranżowania wiatrołapu jest jego odpowiednie umeblowanie. Wybór mebli powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia, jednak na pewno warto w nim umieścić pojemne szafy na okrycia wierzchnie, a także szafki na buty. Przydatny będzie także wieszak oraz stojak na parasole. W wiatrołapie można także umieścić puf lub ławkę, które będą przydatne podczas zakładania butów. W tym pomieszczeniu można także z powodzeniem przechowywać sprzęt do sprzątania, dlatego przyda się na niego osobna szafka.

Nowoczesny wiatrołap

Bardzo dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie wiatrołapu w sposób nowoczesny, a nawet minimalistyczny. Warto zrezygnować z nadmiaru przedmiotów w tym pomieszczeniu, ponieważ może się to niekorzystnie prezentować oraz wpływać na optyczne zmniejszenie wnętrza. W nowoczesnym wiatrołapie można umieścić lustro w cienkiej ramie lub prosty wazon, które będą się idealnie wpisywały w nowoczesny charakter tego miejsca.

Korytarz w domu – o czym pamiętać?

Podczas aranżowania wiatrołapu warto zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie w nim mebli. Warto postawić w tym przypadku na minimalizm oraz zrezygnować z nadmiernej ilości mebli. Oprócz tego bardzo dobrym pomysłem będzie wykorzystanie minimalistycznych dekoracji, na przykład kwiatów w doniczkach. W obecnych czasach modne są przeszklone elementy w wiatrołapach, które prezentują się minimalistycznie. Warto je wykorzystać, jeśli istnieje taka możliwość.

Sprawdź również https://homedelight.pl/jak-ukryc-kable-od-telewizora/

Redakcja homedelight.pl