Jak łączyć kolory na ścianach?

Osoby planujące remont mieszkania zastanawiają się, jak łączyć kolory na ścianach, aby całe pomieszczenie dobrze się prezentowało. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat.

Od czego zacząć?

Łączenie kolorów na ścianach warto rozpocząć od ustalenia efektu, jaki pragnie się osiągnąć. Zestawienia kolorystyczne na ścianach mają bardzo duży wpływ na sposób postrzegania każdego wnętrza, dlatego ich odpowiedni dobór jest tak istotny. Zimne odcienie mogą w optyczny sposób oddalić przestrzeń, a bliskie ją przybliżyć. Oprócz tego ciepłe barwy mogą dodać wnętrzu przytulności, na czym szczególnie zależy wielu osobom.

Udane łączenie kolorów

Zestawienia kolorów w pomieszczeniu powinny być zależne przede wszystkim od jego wielkości, ponieważ w małych wnętrzach sprawdzą się zupełnie inne barwy niż we większych. W małych pomieszczeniach warto stawiać na jasne oraz stonowane kolory, które w optyczny sposób powiększą wnętrze. Natomiast w przestronnych pokojach bez problemów można postawić na intensywniejsze barwy, które dodadzą im niepowtarzalnego charakteru. Jeśli pragnie się uzyskać przytulne wnętrza to także powinno się postawić na jasne barwy, takie jak na przykład pastelowy róż.

Sprawdź również https://homedelight.pl/butelkowa-zielen-z-czym-laczyc-wnetrza/

Intensywne kolory

Bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach będzie zastosowanie na ścianach kolorów w intensywnych odcieniach. Taka aranżacja szczególnie dobrze sprawdzi się we większych pomieszczeniach, takich jak na przykład salon. W tym przypadku łączenie kolorów na ścianach przykłady mogą obejmować połączenie kanarkowej zieleni wraz z fioletem, a także zastosowanie czerwieni z barwą jasnożółtą. Sprawdzi się także biel wraz z czernią, które będą stanowiły kontrast.

Jak łączyć kolory aby malować ściany dwoma kolorami

W obecnych czasach bardzo dużą popularnością cieszy się malowanie ścian dwoma kolorami. W tym przypadku warto zdecydować się na wybór kolorów o tej samej temperaturze, które będą do siebie dobrze dopasowane. Oprócz tego możliwe jest zastosowanie kolorów, które będą się znajdowały obok siebie na kole barw, a także tych, które będą położone po przeciwległych stronach. Warto dostosować swój wybór do specyfiki pomieszczenia.

jak łączyć kolory

Pomoc w wyborze kolorów

Podczas wyboru najlepszych kolorów na ścianę warto skorzystać z pomocy koła barw, w którym zgrupowane są poszczególne warianty kolorystyczne. Jest także ukazany wzajemny stosunek konkretnych barw, co może wpływać na łatwość ich dopasowania do siebie. Jak łączyć kolory? Warto dostosować się do zasady harmonii kolorystycznej podczas wybierania barw do swojego pomieszczenia, ponieważ dzięki temu na pewno będą się one charakteryzowały spójnością.

Jak łączyć kolory? – Wybór kolorów na ścianę

Wybierając najlepsze kolory na swoje ściany warto skorzystać z próbek. Dzięki temu można będzie je sprawdzić w konkretnym pomieszczeniu oraz zobaczyć, czy będą do niego dobrze dopasowane. Na odbiór wizualny koloru bardzo duży wpływ ma sama struktura farby, ale także oświetlenie, które zostało zastosowane w danym pomieszczeniu. Kolory farb na ścianach powinno się sprawdzać w realnych warunkach, ponieważ wtedy możliwe będzie dokonanie ich rzetelnej oceny.

Przeczytaj także https://homedelight.pl/jak-wybrac-farbe-do-pokoju-dzieciecego/

Redakcja homedelight.pl