Modne i nietuzinkowe złote dodatki do salonu

Każde wnętrze można zmienić, dekorując je różnymi dodatkami. Szczególnie w salonie można dużo osiągnąć, wybierając odpowiednie ozdoby, które mogą być nie tylko eleganckie, ale także praktyczne i funkcjonalne. Obecnie na topie są złote dodatki do salonu i do innych pomieszczeń, które pasują do wnętrz urządzonych w stylu pałacowym, klasycznym i nowoczesnym.

Złote dodatki do salonu

W sklepach można znaleźć wiele ciekawych ozdób w kolorze złotym. Złoto najczęściej kojarzy się wielu osobom z wnętrzami urządzonymi w stylu zamkowym i w takich aranżacjach jak najbardziej pasują lustra w złotej ramie czy złota zastawa stołowa stojąca w przeszklonej witrynie. Jednak złote dodatki doskonale uzupełniają nowoczesny i klasyczny styl. Oczywiście należy jednak dobrać je z umiarem, bo wiadomo, że co za dużo to nie zdrowo.

Jakie dodatki mogą zmienić wystrój? Przede wszystkim warto postawić na praktyczne elementy. Doskonałym wyborem jest wazon w kolorze złotym, w którym można postawić żywe kwiaty. Obraz w złotej ramie świetnie będzie się komponować z białymi ścianami i ciemnymi meblami.

Ozdobne lampy

Oświetlenie odgrywa istotną rolę w każdym pomieszczeniu. W salonie oprócz głównego górnego światła powinno znajdować się dodatkowe oświetlenie. Najlepiej wybrać lampę stojącą, która przyda się wieczorami. Szczególnie dobrze prezentują się złote lampy, które posiadają szklany klosz. Mogą to być wysokie lampy stojące lub kinkiety, które można powiesić na ścianie.

Dobrym rozwiązaniem są także lampki, które można postawić na komodzie. Należy pamiętać, aby w lampkach znajdowały się żarówki o ciepłej barwie, które stworzą romantyczną atmosferę. Do złotych lamp idealnie pasować będą złote ramki ze zdjęciami, które można powiesić lub ustawić na meblach.

Jak przyozdobić parapet w salonie?

Złote dodatki do salonu można znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Z racji tego, że są one modne, to także doniczki występują w złotej odsłonie. Znakomicie wyglądają w nich żywe kwiaty, które najlepiej postawić na parapecie. Oprócz kwiatów w doniczkach na parapecie mogą stać także żywe kwiaty w wazonie.

Oprócz kwiatów jest to także dobre miejsce na ustawienie świeczek i świeczników również w złotym kolorze. Jeśli ktoś dysponuje szerokim parapetem, to można także na nim położyć poduszkę, na której można usiąść i czytać książkę w zimowe wieczory, gdy za oknem jest mróz i śnieg, a w mieszkaniu ciepło.

Lustro i obrazy na ścianie w salonie

Aranżując salon, warto zastanowić się nad ozdobami na ścianę. Puste ściany nie prezentują się atrakcyjnie. Na szczęście jest wiele dodatków, które zapełnią puste przestrzenie. Chętnie wybierane w ostatnich latach są lustra w złotej ramie, które dostępne są w ciekawych wzorach. Jedne są większe, drugie mniejsze, kwadratowe i okrągłe, wybór jest naprawdę duży.

Na ścianie obok lustra można powiesić obraz w złotej ramie, który może przedstawiać martwą naturę, bądź abstrakcyjną grafikę. Dobrym pomysłem jest także powieszenie zdjęcia domowników wykonanego na płótnie i oprawionego w piękną złotą ramę.

Redakcja homedelight.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.