Jak wybrać farby do pokoju dziecięcego?

Wielu rodziców podczas remontu zastanawia się, jak wybrać najlepsze farby do pokoju dziecięcego. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi poradami.

Jaką farbę wybrać?

Podczas malowania pokoju dziecka warto szczególną uwagę zwrócić na wybór odpowiedniej farby. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się farby, które są rozcieńczane wodą, takie jak na przykład farby akrylowe. Są one w pełni bezpieczne dla dziecka, ponieważ podczas użytkowania nie wydzielają żadnych toksycznych substancji. Farby emulsyjne mają szereg zalet, dlatego warto je wybierać do pokoju dziecięcego. Są przepuszczalne oraz dość szybko schną.

Przeczytaj również https://homedelight.pl/jak-laczyc-kolory-na-scianach/

Farby do pokoju dziecięcego – najważniejsze jest bezpieczeństwo

Wybierając farby do pokoju dziecięcego powinno się kierować przede wszystkim względami bezpieczeństwa, które są w tym przypadku najważniejsze. Organizm dziecka jest bardziej wrażliwy na działanie toksycznych substancji niż organizm dorosłego, dlatego warto unikać narażania dziecka na niewłaściwe produkty, które mogą stanowić zagrożenie dla jego zdrowia. Warto decydować się na wybór farb, które spełniają restrykcyjne normy oraz mają odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu będzie się miało gwarancję bezpieczeństwa stosowanego produktu.

Łatwość czyszczenia

Kupując farbę do pokoju dziecka warto sprawdzić także możliwości jej czyszczenia. Bardzo dobrym wyborem w tym przypadku będą farby, które są odporne na szorowanie na mokro. Dzięki temu można je będzie w skuteczny sposób oczyścić, nawet jeśli zostaną porysowane przez dziecko lub zabrudzone przez nie w inny sposób. Farba odporna na szorowanie tworzy na ścianie specjalną powłokę, z której z łatwością można będzie usunąć zabrudzenia.

farby do pokoju dziecięcego

Farby dla alergików

W przypadku wyboru najlepszej farby do pokoju dziecięcego warto zastanowić się także nad zakupem produktu przeznaczonego dla alergików. Farby dla alergików nie zawierają w swoim składzie żadnych substancji uczulających, takich jak na przykład amoniak lub rozpuszczalniki. Aktualnie na terenie kraju można znaleźć farby mające atest Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Są one przebadane, dlatego z powodzeniem można się decydować na ich wybór do pokoju dziecięcego.

Rodzaje farb

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje farb, które mają swoją specyfikę. Wśród różnych rodzajów farb można wskazać następujące:
– farby winylowe, które dość łatwo się myje, jednak nie przepuszczają pary wodnej,
– farby akrylowe, które charakteryzują się dość wysokim poziomem odporności na działanie czynników zewnętrznych oraz dość dobrze przepuszczają parę wodną,
– farby lateksowe, które tworzą na ścianach powłokę odporną na zabrudzenia i nie przepuszczają pary wodnej.

Kolor farby

Wśród najważniejszych aspektów wyboru farby do pokoju dziecięcego można wskazać także jej kolor. W przypadku młodszych dzieci warto postawić na neutralne kolory, takie jak na przykład pastele lub beże. Najlepsze farby do pokoju dziewczynki mogą mieć jasne oraz stonowane kolory, takie jak między innymi pudrowy róż. Natomiast pokój dla chłopca lepiej będzie się prezentował w bardziej odważnych kolorach, takich jak barwa zielona lub niebieska.

Zobacz również https://homedelight.pl/butelkowa-zielen-z-czym-laczyc-wnetrza/

Redakcja homedelight.pl