Wnętrze zgodne z filozofię Hygge? To świetny pomysł. Z nami urządzisz je tanio, ale nader stylowo

Od wielu lat bardzo modny jest styl skandynawski, a od kilku coraz więcej mówi się o filozofii hygge, która stanowi pozytywny styl życia, oparty na radości z codziennych, drobnych rzeczy, nie tylko tych niematerialnych, ale również materialnych, a także łączących te dwie sfery. Kawa wypita w eleganckich kubkach w odpowiednim towarzystwie, czy seans filmowy spędzony z ukochanym na wygodnej sofie, w otoczeniu miękkich i przytulnych poduszek, pod ciepłym, puszystym kocem – wszystkie elementy życia codziennego składają się na zadowolenie z życia. Dziś pomożemy Ci tanio urządzić wnętrze, zgodnie z tą filozofią. Już teraz zdradzimy, że niezbędny będzie zakup poszewek na poduszki. Zatem do dzieła!

Po pierwsze: dekoracyjne poduszki na sofach i łóżku

W filozofii hygge przytulność to podstawa, dlatego im więcej sprawisz sobie dekoracyjnych jaśków, tym lepiej. Oczywiście niezbędne będzie dobranie odpowiednich poszewek na poduszki. Wystarczy pikowana poszewka na poduszkę, by podkreślić charakter wnętrza w estetyce glomour. W przypadku podkreślenia kierowania się w życiu filozofią hygge, doskonale sprawdzą się poszewki z dekoracyjnymi napisami. Jednak jeśli nie chcesz wypełniać wnętrza wieloma motywacyjnymi hasłami, to świetnie sprawdzą się także poszewki na poduszki z motywami roślinnymi. Wszak hygge to także życie w zgodzie z naturą.

Po drugie: ciepło domowego ogniska, czyli latarenki i kominki

Aby podkreślić przytulność wnętrza do którego chce się wracać po całodniowych trudach w pracy, warto dodać mu więcej ciepła i to dosłownie. Można wybrać charakterystyczne dla stylu skandynawskiego latarenki. Wybór tych różnej wielkości pozwoli bardziej urozmaicić aranżację. Można do nich włożyć dekoracyjne, tradycyjne świece bądź te z wkładami ledowymi. Drugie, będzie można wieczorem włączyć i uzyskać piękny, romantyczny efekt. Żywy ogień również jest wskazany i nie trzeba do tego tradycyjnego kominka, który trzeba jednak zaplanować na etapie projektowania poszczególnych pomieszczeń. Jednak jeśli się o tym nie pomyślało, to nic straconego, gdyż można postawić na kominek wolnostojący zasilany biopaliwem. Małe kominki, na odpowiednich podstawkach można nawet postawić na blacie stołu, te większe będą stanowiły dodatkowe urozmaicenie przestrzeni.

Po trzecie: zmień kolory ścian na kolory ziemi

Innym tanim rozwiązaniem, by stworzyć wnętrze w duchu filozofii hygge jest przemalowanie ścian. Oczywiście trzeba wybrać odpowiednie kolory, najlepiej charakteryzujące styl skandynawski. Doskonale sprawdzą się kolory ziemi, zatem beże, brązy i szarości. W przypadku wnętrz o podwyższonej wilgotności trzeba zastosować farby silikatowe, które tworzą powłokę hydrofobową. Dzięki temu w monochromatycznej stylistyce można urządzić całe mieszkanie, łącznie z kuchnią i łazienką. Jednak aby ściany nie były zbyt monotonne warto zdecydować się również na dekoracje. Zamiast pomalowanych ścian można zdecydować się także na okładzinę z korka, która doskonale izoluje akustycznie, zatem idealnie sprawdzi się w sypialni, a do tego może występować w różnorodnej kolorystyce.

Po czwarte: plakaty, ramy i antyramy na ścianach

W filozofii hygge ważne jest celebrowanie chwil, a nic tak dobrze ich nie uwiecznia, jak zdjęcia. Dlatego na ścianach nie może zabraknąć zarówno ram, jak i antyramy, w których można umieścić wywołane fotografie. Świetnie sprawdzą się tzw. multiramy, które tworzą geometryczne kształty. Multirama może być również w kształcie domu czy serca. Obok takich elementów zmieszczą się także plakaty bądź obrazy na płótnie. Obydwa rozwiązania podkreślą estetykę wnętrza mieszkania. Warto zdecydować się na drewniane ramy, gdyż elementy zaczerpnięte wprost z natury są w tej stylistyce niezbędne. Z ciekawych dodatków można wybrać również wiklinowe kosze, które można wykorzystać na dziecięce zabawki. Rattanowe dywaniki także świetnie się sprawdzą.

Wnętrze urządzone w zgodzie z filozofią hygge może zachwycać. Ważna jest tu dbałość o szczegóły. Nawet kubek, narzuta czy poszewka na poduszkę może robić dużą różnicę. Przede wszystkim nie musisz wydawać dużych środków, by stworzyć wnętrze w takim stylu, a co najważniejsze będziesz czuć się w nim wspaniale.

Redakcja homedelight.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.