Urządzanie pokoju dziecięcego – o czym warto pamiętać?

Firanki są podstawą każdego pomieszczenia. Są nie tylko ozdobą, ale też chronią nas przed słońcem czy letnimi insektami. Wybierając firanki do pokoju dziecięcego musimy wziąć pod uwagę rzeczy, które sprawią, że nasze dziecko będzie chętnie spędzało tam czas. Zasłony powinny być tak kolorowe jak np.: zabawki oraz dorastać razem z naszą pociechą.

Firanki do pokoju dziecięcego – jak je wybrać?

Wybierając firanki do pokoju dziecięcego musimy wziąć pod uwagę płeć dziecka. W pokojach dziewczynek dominują kolory i odcienie różu, fioletu czy błękitu. Natomiast u chłopców utrzymywany jest neutralny odcień bieli. Kolejną rzeczą jest wiek. Jest to ważne ze względu na to, że firanki powinny dorastać razem z dzieckiem. Nie trzeba jednak trzymać się standardów, najważniejsze aby nasza pociecha była szczęśliwa.

Firanki dla dzieci – z jakiego materiału?

Wielu rodziców zadaje sobie to pytanie. Jednym z najpopularniejszych tkanin dla dziecięcych firan jest żakard. Jest on solidny, trwały i mocny – ponadto jest w stanie przetrwać nawet najbardziej energiczne zabawy. 

Drugim chętnie wykorzystywanym materiałem jest woal. Jest świetny, jeżeli chcemy wykonać na nim nadruk. Co pozwala na nadanie firankom radosnych kolorów, które są idealne do dziecięcych pokoi. Dodatkową zaletą tej tkaniny jest to, że szybko schnie po praniu oraz nie trzeba jej dokładnie prasować w wysokich temperaturach.

Nowoczesne rozwiązania na firanki do pokoju dziecięcego

Dzieci zarówno jak rodzice, mają obecnie różne potrzeby. Dlatego zamiast decydować się na tradycyjne firanki, które są upinane za pomocą żabek, możemy się zdecydować na ostatnio modne zasłony na przelotach i szelkach. Jest to rozwiązanie doskonałe dla niemowlaków, zapewniające przede wszystkim ciepło. Dodatkowo te firany są cenione przez starsze dzieciaki szczególnie dziewczyny.

Stwórz przytulny i ciekawy pokój dla twojego dziecka

Firany do pokoju dziecięcego nie muszą być nudne i tylko wisieć oraz zasłaniać okna. Mogą być kolorowe i różnie przyozdobione. Serduszka, kwiaty, kaczki czy wzory geometryczne – to tylko przykłady, z którymi możesz się inspirować przy wyborze firan do pokoju swojej pociechy. 

Ponadto firany są szyte w taki sposób, aby nie zasłaniać słońca wpadającego do pomieszczenia, tylko lekko je przygaszać, by nie raziło w oczy. Zasłony nie muszą być tylko i wyłącznie ozdobą pomieszczenia. Ich główna funkcja to osłona przed światłem słonecznym, a także insektami, które latem często wpadają przez otwarte w domach okna.

Redakcja homedelight.pl