Jak zaaranżować nowoczesny przedpokój w bloku?

Choć przez lata zdawaliśmy się ignorować jego znaczenie, dziś nie mamy już wątpliwości, co do tego, że o przedpokoju można mówić jako o wizytówce mieszkania. To właśnie jego wygląd odpowiada przecież na pytanie o to, co możemy znaleźć w pozostałych wnętrzach. Warto zadać więc sobie pytanie o to, jak powinien wyglądać nowoczesny przedpokój w bloku, jeśli zależy nam na tym, aby robił piorunujące wrażenie na naszych gościach.

Po pierwsze – ściany

Jednym z częściej popełnianych błędów odnoszących się do aranżacji przedpokoju jest zapominanie o tym, że jego ściany mają kluczowe znaczenie dla postrzegania tego pomieszczenia. W sieci nie brakuje oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych, które mogą stać się dla nas inspiracją. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że w niewielkim pomieszczeniu nie każda kolorystyka przyjmie się tak samo dobrze. Jeśli więc przedpokój nie ma okazałych rozmiarów, warto stawiać przede wszystkim na odcienie bieli, pudrowy róż, beż oraz różne odcienie szarości. Ciekawym rozwiązaniem może być również tworzenie zestawień kolorystycznych wykorzystujących zasadę kontrastu.
Nie tylko kolorystyka ścian nowoczesnego przedpokoju w bloku wpływa jednak na sposób, w jaki postrzegane jest to pomieszczenie. Nie mniej istotne wydaje się to, co umieścimy na ścianie. Po latach królowania na niej tapet i boazerii, dziś zwracamy się przede wszystkim ku farbie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby stawiać na imitację cegły, płytki gresowe imitujące beton oraz na oryginalny kamień. Ten ostatni jest sporym wyzwaniem przede wszystkim dlatego, że samo jego układanie nie jest prostym zadaniem. Trudno jednak nie zgodzić się z osobami podkreślającymi, że efekt końcowy jest w stanie przekroczyć najśmielsze oczekiwania.

Po drugie – podłoga

Nie tylko ściany nadają charakteru nowoczesnemu przedpokojowi w bloku. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że również podłoga ma duży wpływ na to, w jaki sposób jest on postrzegany. Nie może być ona oderwana od całości aranżacji. Wbrew oczekiwaniom wielu osób, takie rozwiązanie nie będzie postrzegane jako innowacyjne. Jest bardziej prawdopodobne, że zostanie odebrane jako przykład braku staranności.
Dziś od podłogi oczekuje się zresztą nie tylko atrakcyjnego wyglądu. Zwraca się uwagę także na jej trwałość. Osoby, które mają na swoim koncie pewne błędy aranżacyjne, przestrzegają też przed sytuacją, w której podłoga jest trudna w utrzymaniu w czystości. Przedpokój, wbrew pozorom, jest przestrzenią intensywnie wykorzystywaną. Nie może panować w nim więc nieporządek. Mając to wszystko na uwadze, trudno dziwić się, że za najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w przedpokoju uważa się gres. Oczywiście, nie brakuje zwolenników posadzki kamiennej, a nawet – wykładziny przemysłowej. Trudno jednak nie zauważyć tego, że z rozwiązaniami tego typu mamy do czynienia coraz rzadziej. Ciekawym, choć wymagającym rozwiązaniem jest też podłoga drewniana. Tu warto stawiać przede wszystkim na drewno egzotyczne znane z dość wysokich parametrów technicznych.

Redakcja homedelight.pl