Urządzamy sypialnię. Na co zwrócić uwagę?

Urządzenie sypialni to bez wątpienia zadanie, które wymaga zadbania nawet o najdrobniejsze szczegóły. Miejsce relaksu powinno tworzyć przyjemną atmosferę do odpoczynku i gwarantować komfort. Dlatego też tak ważne jest wybranie odpowiednich kolorów, łóżka, mebli, oświetlenia, a nawet takich dodatków jak prześcieradło. Wszystko w połączeniu będzie sprzyjało wypoczynkowi i umożliwi efektywny sen. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy urządzaniu sypialni.

Wybór kolorów ścian

Pierwszą kwestią, o której warto pamiętać, jest wybór odpowiednich kolorów ścian. Najlepiej sprawdzają się ciepłe i neutralne barwy, takie jak: beże, jasne brązy, zielenie, błękity oraz wszelkie kolory pastelowe. Pomieszczenia w takich barwach nie tylko będą prezentowały się nowocześnie i schludnie, ale również wspomogą relaks.

Wybierając kolory ścian, warto uwzględnić meble, które znajdą się wewnątrz oraz stylistykę innych pomieszczeń w domu. Pozwoli to stworzyć harmonijną aranżację mieszkania, która dzięki temu będzie wyglądała znakomicie.

Postawienie na solidne i wygodne łóżko

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów w każdej sypialni. Warto przyłożyć szczególną uwagę do wyboru odpowiedniego. Stanowi bowiem inwestycję na lata i bezpośrednio wpływa na komfort wypoczynku.

Rozmiar stelaża to pierwsze istotne kryterium. Najpopularniejsze są łóżka w rozmiarze 140×200 oraz 160×200. Sprawdzą się nawet dla dwóch osób i zapewnią wystarczającą przestrzeń. Najbardziej wymagający mogą jednak postawić także na modele 200×220 lub nawet większe.

W kolejnym etapie wyboru istotne jest zdecydowanie się na odpowiedni materac. Najlepiej sprawdzają się piankowe, które gwarantują dopasowanie do kształtu ciała. Dodatkowo w zależności od wersji występują jako miękkie, średnio-twarde lub twarde.

Posiadając już materac, można przejść do wyboru prześcieradła i pościeli. Najlepiej postawić na produkty z naturalnych materiałów, które zapewniają wentylację ciała w trakcie snu. Wysokiej jakości prześcieradła z gumką 140×200 z bawełny znacząco wpłyną na jakość odpoczynku. W połączeniu z naturalną pościelą stworzą idealne miejsce do odpoczynku.

Wybór mebli i oświetlenia

Sypialnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Jako miejsce, gdzie spędza się całą noc, warto zadbać o miejsca do przechowywania ubrań i najważniejszych przedmiotów. Zdecydowanie się na szafy czy przestronne komody jest absolutnie niezbędne.

Dodatkowo istotne jest również skoncentrowanie się na kwestiach oświetlenia. Poza klasycznym żyrandolem warto postawić na lampki nocne lub punktowe źródła światła nad łóżkiem. Przydadzą się m.in. do czytania książki czy wieczornej pracy. Zadbanie nawet o tak drobne aspekty skutkuje większą funkcjonalnością sypialni i komfortem domowników.

Materiał zewnętrzny

Redakcja homedelight.pl