Kominki do wosków zapachowych – co wybrać?

Woski zapachowe roztaczają przyjemne zapachy we wnętrzach. Aby z nich korzystać, konieczne jest posiadanie specjalnego kominka. Na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Aromatyzacja pomieszczeń z użyciem wosków zapachowych jest dzisiaj bardzo popularna. Do wyboru mamy mnóstwo producentów wosków oraz zapachów – od tych przypominających świąteczne ciasteczka, poprzez świeże zapachy cytrusowe, a skończywszy na tych, które przywodzą na myśl pobyt nad morzem.

Niewielkie woski są idealnym sposobem, aby przetestować różne zapachy przed zakupieniem większej świecy w tym samym zapachu. Niektórzy używają jednak wosków cały czas – są bardzo przystępne cenowo.

Aby skorzystać z wosku, trzeba posiadać także jeszcze jeden dodatek, a mianowicie specjalny kominek, w którym wosk będzie można stopić. Wtedy do kominka wkłada się świeczkę typu tealight, która podgrzewa znajdującą się wyżej miseczkę z woskiem. Zatem, jaki kominek warto wybrać?

Najlepszy kominek do wosków zapachowych

W sklepach dostępne są różne kominki do wosków zapachowych. To proste kominki kamionkowe, ale również bardziej ozdobne kominki z ażurowymi elementami, witrażami. Wobec tego bardzo często pojawia się pytanie – co kupić?

Dobry kominek na wosk powinien być przede wszystkim dość duży. Ważna jest tutaj odległość pomiędzy świeczką a miseczką. Zbyt mały dystans może spowodować nadmierne podgrzanie miseczki i przypalenie wosku, a tym samym nieprzyjemny zapach. Najlepiej, aby kominek posiadał minimum 10 cm wysokości. Ważna jest też wielkość miseczki. Im będzie ona większa, tym więcej wosku można w niej zmieścić, co da bardziej intensywny aromat.

W sprzedaży można znaleźć specjalne kominki do wosków – są one produkowane przez firmy sprzedające woski i świece zapachowe. Dostępne są także kominki do olejków eterycznych. Najczęściej są one mniejsze, dlatego też nie są rekomendowane do topienia w nich wosków. Lepiej zainwestować w większy kominek, który przeznaczony jest specjalnie do takiej aromatyzacji pomieszczeń.

Gdzie można kupić kominek do wosków?

Dziś kominki do wosków można zakupić w różnych sklepach – stacjonarnie oraz przez internet. Największy wybór takich produktów można znaleźć w sklepach specjalizujących się w sprzedaży świec oraz wosków. Tam do dyspozycji jest dużo różnych modeli.

Kominki można dostać także w popularnych hipermarketach, w drogeriach, a także w sklepach z dekoracjami wnętrz.

Podsumowując, do korzystania z wosków najlepszy będzie duży, wysoki kominek. Wtedy wydobędzie z nich pełnię aromatu!

Redakcja homedelight.pl