Jak ukryć kable od telewizora?

Kable w pomieszczeniach bywają nieestetyczne pod względem wizualnym. Wiele osób zastanawia się, jak ukryć kable. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi sposobami na schowanie kabli przed wzrokiem oraz poprawienie estetyki wnętrza.

Po prostu gniazda!

Wśród najlepszych sposobów na ukrycie kabli od telewizora można wskazać stworzenie specjalnych gniazd. Kable telewizyjne oraz kable wykorzystywane do podłączenia prądu najlepiej umieścić bezpośrednio za telewizorem, ponieważ wtedy nie będą widoczne. Kable do telewizora powinno się odpowiednio skrócić, co sprawi, że nie będą się nadmiernie plątały. Oprócz tego doskonałym rozwiązaniem będzie ukrycie ich w specjalnej maskownicy, dzięki czemu nie będą wystawały poza telewizor.

Przeczytaj również https://homedelight.pl/jak-zaaranzowac-korytarz-w-domu/

A może korytko?

Kolejnym sposobem na efektywne schowanie kabli od telewizora jest umieszczenie ich w przystosowanym do tego celu korytku. Możliwe jest wykucie w ścianie rynienki, w której z powodzeniem można będzie umieścić kable od telewizora. Następnie można je przykryć sklejką lub płytą kartonowo-gipsową, a potem zaszpachlować na równi ze ścianą. Dzięki takiemu rozwiązaniu ukryte kable nie będą w ogóle widoczne, co w pozytywny sposób wpłynie na estetykę pomieszczenia. Przy wlocie do korytka oraz wylocie z niego powinno się zostawić dodatkowe miejsce, które będzie można wykorzystać do włożenia nowych kabli, jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości.

Jak ukryć kable za regałem?

Maskowanie kabli TV często jes realizowane także z wykorzystaniem mebli. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się regał lub szafka RTV, która jest przystosowana do przechowywania na niej telewizora oraz pozostałego przydatnego sprzętu. Specjalny panel może także przysłaniać mocowanie telewizora do ściany. Jest to bardzo proste rozwiązanie, które z całą pewnością oszczędzi sporą ilość czasu oraz pracy. Nie wymaga bardziej zaawansowanych prac, dlatego może być wykonane w każdym momencie, nawet już po pracach wykończeniowych realizowanych w domu lub mieszkaniu.

jak ukryć kable

Zobacz również: SOUNDBAR CZY KINO DOMOWE – CO WYBRAĆ?

Panele

Polecanym sposobem na ukrycie nieestetycznych kabli od telewizora jest także zastosowanie paneli. Okładzina tego rodzaju jest często stworzona z dowolnych materiałów. Wśród nich można wskazać na przykład okładzinę z MDF-u, a także panele stworzone z drewna lub po prostu płytę kartonowo-gipsową. W przypadku takiego rozwiązania kable będą biegły pomiędzy ścianą a płytą lub okładziną i nie będą widoczne z pomieszczenia. Jednak warto zwrócić uwagę na konieczność zachowania odpowiednich otworów wentylacyjnych na górze oraz na dole takiej konstrukcji.

Jak ukryć kable korzystając z wewnętrznych ścian?

Kable od telewizora z powodzeniem można także ukryć we wnętrzu ściany lub nawet za ścianą w drugim pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w przypadku, gdy telewizor znajduje się na ścianie sąsiadującej z innym pomieszczeniem. W drugim pomieszczeniu kable można ukryć w szafie, szafce lub za regałem. Dzięki temu nie będą w ogóle widoczne w głównym wnętrzu, a w pomieszczeniu sąsiadującym można je będzie w odpowiedni sposób zagospodarować, aby je skutecznie ukryć.

Sprawdź także https://homedelight.pl/jak-wybrac-farbe-do-pokoju-dzieciecego/

Redakcja homedelight.pl