Wnętrze na miarę XXI wieku – przydatne rady, by każdy zachwycał się Twoim domem

We wnętrzach na miarę XXI wieku liczy się indywidualizm. Ponieważ żyjemy w globalnej wiosce mamy już często dość unifikacji wszystkiego i naśladownictwa. Dlatego unikalność to cecha pożądana we wnętrzach. Kolejnym ważny hasłem jest ekologia i recykling, dlatego coraz większą popularnością cieszą się zarówno meble recyklingowane, jak i stare meble, które wpisuje się w nowoczesne wnętrza, tworząc swoisty eklektyzm. Przede wszystkim trudno określić jednoznacznie wnętrze na miarę XXI wieku. Jednak z pewnością to co je łączy, to energooszczędność. Zatem świetnie sprawdzą się w nich innowacyjne kulki led. W dzisiejszym poradniku dowiesz się jak urządzić zachwycające wnętrze domu na miarę XXI wieku.

Po pierwsze: ściany ekologiczne i nietuzinkowe

Wnętrze na miarę XXI wieku powinno zachwycać nietuzinkowymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Można zacząć już od ścian. Do ich pokrycia świetnie sprawdzi się okładzina korkowa. Jest to materiał w pełni biodegradowalny, a jednocześnie zapewniający ciepło i niebanalny design. Jeśli preferuje się nieco głębszą kolorystykę, to doskonałe będą forniry, czyli tapety kamienne. Można oczywiście wybrać także kamienne okleiny i specjalne ekologiczne kleje do ich montażu. Niewątpliwie zachwycające mogą być tapety z efektem 3D. W ten sposób można wykończyć jedną ze ścian w salonie i dodać wnętrzu efektu głębi. Oczywiście najlepiej sprawdzą się papierowe i fizelinowe. Można postawić na geometryczne kształty, np. trójwymiarowe cegiełki albo całkowite abstrakcje. Jeśli na ścianach dużo się dzieje, to podłoga powinna być w miarę neutralna bądź też szkliwiona, odbijająca ściany. Płytki gresowe albo lvt będą doskonałym wyborem.

Po drugie: meble z efektem iryzacji, a także z materiałów recyklingowanych

Jeśli chodzi o meble, to również trzeba stawiać na oryginalność. Zamiast szklanego stołu, można wybrać taki z efektem iryzacji, czyli zastosowania takiego materiału na którego powierzchni widać jakby rozmyte krople. Są to rozwiązania przyszłości, a z pewnością docenią je panie domu, które często przecierają swoje meble z powodu widocznych smug. Nowoczesne meble to nietuzinkowe kształty i połączenia materiałów. Siedziska foteli i krzeseł mogą być wykonane z materiałów recyklingowanych i biodegradowalnych. Oczywiście można wykorzystywać również stare meble. Efekt postarzania, czy surowego drewna jest jak najbardziej pożądany, a nowoczesne wnętrza z elementami retro świetnie się prezentują. Rzecz jasna trzeba tu zachować umiar i odpowiednie proporcje.

Po trzecie: slow fasion w połączeniu z systemem inteligentnego domu

Nowoczesny dom to taki, gdzie wybiera się tylko te elementy, które są wartościowe z punktu widzenia użytkownika. To rodzaj nowoczesnego minimalizmu, zwanego również slow fasion. Zatem rezygnujemy z niepotrzebnych i zagracających przestrzeń dekoracji i skupiamy się na funkcjonalności. Niezwykle istotne znaczenie ma również system inteligentnego domu. Stosowanie takich rozwiązań pozwala efektywnie wydatkować energię, a przede wszystkim ją oszczędzać. Rolety zewnętrzne umożliwiają zatrzymanie większej ilości ciepła we wnętrzu w momencie, kiedy jest największe słońce, czyli w południe i chronią przed jego utratą, gdy nadchodzi zmrok i temperatura spada. Wszystko może być sterowane z jednego panelu. Podobnie jak włączanie i wyłączanie urządzeń elektrycznych w domu, choćby ekspresu do kawy, który samodzielnie przygotuje ją dla nas o określonej porze, a my zaoszczędzimy ten czas i wykorzystamy na poranną toaletę. Nie można zapomnieć również o zintegrowanych systemach bezpieczeństwa, jak rozpoznawaniu twarzy czy otwieraniu bramy wjazdowej na odległość dzięki bluetooth. Wszystko z myślą o wygodzie, ergonomii i odpoczynku w zaciszu własnego domu.

Po czwarte: podkreśl aranżacje poprzez oświetlenie i drobne dodatki

Bardzo istotne znaczenie ma również dobór odpowiedniego oświetlenia. Dla podkreślenia nowoczesnych aranżacji, warto wybierać proste oprawy świetlne. Świetnie sprawdzają się zarówno sufity podwieszane z oczkami led, jak i plafony. Można jednak postawić również na lampy wiszące i kinkiety, do których doskonale pasować będą innowacyjne kulki led. Występują nie tylko w klasycznej barwie, ale można wybierać modele z pilotem i kolorowymi diodami led. Kulki mogą zmieniać barwę, kiedy przyjdzie nam na to ochota, wystarczy użyć sterownika. Barwa światła buduje nastrój i wprowadza spokój, harmonię i odpoczynek.

Nie musisz sztywno trzymać się pewnych ram i tworzyć wnętrza jak z katalogu. Znacznie bardziej zachwycisz swoich gości, jeśli zastosujesz się do naszych rad. Oszczędność w dodatkach, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania za pewien czas staną się pewnym standardem. Warto jednak wprowadzać go już dziś w nietuzinkowych elementach do domu.

Redakcja homedelight.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.