Domowe sposoby na wybielanie zębów – czym wybielić?

Każdy z nas chciałby mieć hollywoodzki uśmiech ze śnieżnobiałym uzębieniem. Niestety zabiegi u stomatologów mogą być bardzo drogie, dlatego szukamy naturalnych sposobów wybielania zębów za pomocą produktów, które mamy już w domu. Ale czy na pewno domowe metody wybielania są skuteczne, a co więcej bezpieczne dla naszego szkliwa?

Wybielanie zębów kurkumą – czy to możliwe?

Kurkuma znana jest z wielu pozytywnych właściwości między innymi ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Sproszkowana kurkuma to bardzo dobry składnik do dbania o dziąsła, lecz jako metoda wybielania zębów jest wątpliwa. Co prawda pasta zrobiona z kurkumy i wody lub połączenia przyprawy z pastą do zębów może pozbyć się kamienia nazębnego i chwilowo dać efekt bielszych zębów to niestety długotrwałe wybielanie zębów kurkumą może jedynie je zabarwić.

Bezpieczne wybielanie zębów – pasta wybielająca

Pasta wybielająca do zębów jest skuteczna aby przywrócić naturalny kolor zębów. Jest w stanie podczas codziennego mycia zębów oczyścić je z osadu, zanieczyszczeń i bakterii nagromadzających się w jamie ustnej. Szczotkować taką pastą możemy codziennie a unikniemy próchnicy i wzmocnimy zęby.

Czy domowe wybielanie zębów węglem aktywnym jest skuteczne?

Węgiel aktywny ma wiele pozytywnych właściwości, ale nie jest w stanie wybielić zębów. Czarna pasta, która przez kilka ostatnich lat była bardzo popularna w sklepach internetowych jak i stacjonarnych może pomóc przy usuwaniu zanieczyszczeń i bakterii z powierzchni zębów. Także, aby wybielić zęby w domu będziemy musieli poszukać innego składnika, ponieważ ten wciąż najlepiej się sprawdza przy problemach żołądkowych.

Zobacz także: JAK ZROBIĆ DOMOWY PEELING DO CIAŁA?

Paski wybielające – czy będzie widać efekt wybielania zębów?

Ze wszystkich domowych sposobów paski wybielające to chyba najskuteczniejszy wybór żeby mieć bielsze zęby. Te produkty do wybielania są bardzo popularne za granicą i od kilku lat są też często kupowane w Polsce. Kuracja trwa ok. 10 dni, paski należy trzymać tyle minut dokładnie co zaleca producent. Dłuższe trzymanie produktu może zaszkodzić powierzchni szkliwa. Ten sposób wybielania zębów polecany jest również osobom z nadwrażliwymi zębami zapewniając im śnieżnobiały uśmiech.

Domowe wybielanie zębów sodą oczyszczoną – czy jest to sposób na bielsze zęby?

Do higieny jamy ustnej warto sprawdzić działanie sody oczyszczonej. Nie jest to jednak dobry sposób do domowego wybielania zębów. Soda posiada właściwości ścieralne, czyli szczotkując zęby sodą oczyszczoną możemy jedynie usunąć osad z zębów. Otrzymamy efekt delikatnie jaśniejszych zębów, w zależności ile kamienia nazębnego się pozbędziemy przy użyciu tej naturalnej metody.

metoda wybielania

Olej kokosowy – jakie ma działanie na zęby?

Płukanie jamy ustnej olejem kokosowym jest dosyć popularną praktyką, która jednocześnie niesie za sobą kilka korzyści. Przede wszystkim ma on działanie antybakteryjne, może również pomóc przy problemach z nieświeżym oddechem, a także posiada działanie, które przeciwdziała zapaleniom dziąseł. Codziennie wieczorem możemy łyżkę oleju kokosowego rozpuścić i wykonać płukanie ust, nie jest to szkodliwe, a może w przyszłości ochronić nasze żeby i dziąsła.

A może wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Aby uzyskać śnieżnobiałe zęby najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne wybielanie zębów jest to profesjonalne wykonane u dentysty lub stomatologa. Bywa to niestety dosyć droga inwestycja, ceny zaczynają się od 500 zł i sięgają aż 3000 zł. Podczas takiego zabiegu klient może sobie wybrać oczekiwany kolor szkliwa. Ten sposób wybielania ma też swoje minusy, może powodować nadwrażliwość zębów. Dzieje się tak na skutek silnych środków, które są nakładane na szkliwo zębów. Osoby będące posiadaczami zębów wrażliwych powinny ostrożnie podejść do tematu profesjonalnego wybielania zębów.

Jednak w razie źle wykonanego zabiegu lub nieumiejętnego stosowania produktów wybielających samemu w domu, powinni bezwzględnie skonsultować się z lekarzem, ponieważ mogą mieć uszkodzone szkliwo, co jest bardzo niebezpieczne.

FAQ

Czy można naturalnie wybielić zęby?

Naturalne sposoby takie jak kurkuma czy węgiel aktywny mają wiele pozytywnych właściwości, lecz wybielanie zębów to nie jedną z nich. Mogą jedynie pozbyć się osadu lub zanieczyszczeń co wizualnie delikatnie rozjaśnia nasze zęby.

Czy soda oczyszczona wybieli zęby?

Soda oczyszczona nie ma właściwości, które mogłyby wybielić zęby. Ma za to właściwości ścieralne, które mogą pozbyć się osadu z naszych zębów.

Czy od kurkumy żółkną zęby?

Przy częstym spożywaniu dużej ilości kurkumy może ona zabarwić zęby. Zabarwienie powinno zniknąć przy odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej.

Redakcja homedelight.pl