Piękne dodatki do wnętrza – kwiaty, świece

Idealne wnętrze to nie tylko kolory oraz meble. Aby w naszym domu zapanowała przyjemna i przytulna atmosfera, warto pamiętać o dodatkach, takich jak na przykład świece z drewnianym knotem, obrazki, zdjęcia oraz rośliny. Każde pomieszczenie będzie się oczywiście rządziło własnymi prawami i akcesoria, które mogą idealnie sprawdzić się w naszym salonie, niekoniecznie będą pasować do kuchni i łazienki. Warto kierować się tutaj oczywiście nie tylko modą, ale przede wszystkim naszym gustem oraz zdrowym rozsądkiem.

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności na pewno warto zastanowić się nad tym, czego potrzebuje każde konkretne pomieszczenie. W salonie na przykład idealnie mogą sprawdzić się ozdobne poduszki i ramki ze zdjęciami. Na ścianach mogą zawisnąć ciekawe obrazy lub grafiki modnych artystów. Wiele zależy oczywiście od naszego gustu. Warto też pamiętać o tym, że z dodatkami nie należy popadać w przesadę. Lepiej postawić na kilak dobrze dobranych figurek, zdjęć i obrazków niż kupić ich zbyt wiele. Niezwykle popularne jest też dobieranie dodatków pod względem kolorystycznym – przewodnią barwą w salonie może być na przykład zieleń.

Żywe rośliny w domu są bardzo dobrym pomysłem

Nie tylko przyczyniają się one do poprawy jakości powietrza, ale też cieszą nas swoim zapachem. Nie trzeba wspominać o tym, że bez większych problemów możemy wybrać takie, które będą się pięknie prezentować w naszych wnętrzach. Niektóre osoby będą fanami kwiatów, takich jak na przykład storczyki, a inni będą preferować małe drzewka. Wiele zależy tutaj od Twojego gustu oraz tego, co będzie pasowało do stylu, w jakim urządziłeś dane pomieszczenie.

Niezwykle popularnym dodatkiem są w dzisiejszych czasach świece. Trudno się dziwić – swoim zapachem oraz pięknym wyglądem sprawiają, że nasze wnętrza nabierają charakteru oraz przytulności. Modne są między innymi świece z drewnianym knotem oraz woski. Można też poszukać różnego rodzaju modnych świeczników i uzupełniać je małymi podgrzewaczami – wiele zależy tutaj od Twoich osobistych upodobań oraz tego, co lubisz mieć we wnętrzu. Jeśli chodzi o zapachy świec, tutaj również warto pamiętać o tym, że każdy będzie miał nieco inne właściwości. Te bardziej delikatne, takie jak wanilia czy cynamon mogą się sprawdzić w naszej sypialni lub salonie, szczególnie jesienią oraz zimą, gdy bardzo jest nam potrzebna ciepła i domowa atmosfera. Bardziej świeże zapachy, takie jak pomarańcza czy zielona herbata, będą idealnym dodatkiem w okresie letnim lub też wiosennym.

Zobacz również: DOMOWE KWIATY DONICZKOWE – JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE?

Redakcja homedelight.pl