Idealne mieszkanie – jaki styl do Ciebie pasuje?

Jakie mieszkanie czy dom będzie dla Ciebie idealny? Czy Twoim marzeniem jest sztukateria na ścianach i piękne zabytkowe meble, a może jesteś fanem nowoczesności? Warto pamiętać, że każdy styl będzie się charakteryzował nieco innymi cechami oraz prawami. Jeżeli zastanawiasz się jak najlepiej urządzić dom czy mieszkanie, na pewno warto zacząć od przemyślenia tego, jak styl będzie najbardziej zgodny z Twoim gustem. Nie warto ślepo podążać za trendami, które mogą się okazać niedopasowane do naszej osobowości czy stylu.

Od czego zacząć?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaki styl będzie idealny dla Ciebie, możesz zacząć od zastanowienia się nad tym, które wnętrza sprawiają, że czujesz się spokojnie. Dla niektórych mogą to być te urządzone w duchu minimalizmu, a inni będą przepadać za pomieszczeniem urządzonymi z dużym przepychem. Możesz też zacząć przeglądać i czytać różnego rodzaju popularne gazety poświęcone projektowaniu wnętrz. Ich redaktorzy publikują zdjęcia dobrze urządzonych wnętrz, z których możesz zawsze zaczerpnąć inspirację. Równie dobrą opcją będzie zajrzenie do Internetu. Znajdziesz tam wiele ciekawych projektów, które mogą Cię zainspirować do znalezienie własnego stylu w projektowaniu wnętrz. Warto zapoznać się również z ofertą sklepów z meblami oraz dodatkami. Bardzo często okaże się, że dana kolekcja mebli idealnie pasuje do Twojego stylu i będziesz mógł to wykorzystać.

Popularne style

Niezwykle popularny już od kilku sezonów będzie styl skandynawski. Na pewno nie raz o nim słyszałeś, ponieważ jest bardzo modny. Będzie charakteryzował się minimalizmem oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów. Podstawowymi kolorami będą tutaj biele, beże, szarości oraz granaty. Mogą pojawić się również nieco bardziej zdecydowane barwy, takie, jak żółcie czy pomarańcze, na przykład w roli uzupełnienia. Jeśli chodzi o meble i dodatki, królować będą naturalne kształty oraz materiały. Podstawą będzie tutaj drewno, a także len czy bawełna.

Bardzo popularny jest styl klasyczny. Jest to oczywiście zbiór zasad w projektowaniu wnętrz, które nigdy nie wychodzą z mody. Sztukateria na ścianach, klasycznie zaprojektowane meble, nieprzesadzone kolory i dodatki w granicach rozsądku – to będą podstawy klasycznego stylu w projektowaniu wnętrz. Jeżeli myślisz, że w takim wnętrzu czułbyś się dobrze, na pewno warto poszukać ciekawych jego przykładów. Bez większych problemów możesz znaleźć ciekawe projekty wnętrz w Internecie czy też w bardziej specjalistycznych czasopismach poświęconych projektowaniu wnętrz.

Redakcja homedelight.pl