Wystrój balkonu – jakie rośliny warto kupić?

Balkon to miejsce w którym spędzamy większość letnich dni czy wieczorów. Jest to czasem jedyne miejsce, gdzie swobodnie możemy przyjść, poopalać się, nabrać świeżego powietrza. Tym bardziej kiedy mieszkamy w mieszkaniu i nie mamy własnego ogrodu. Gdy nasz balkon jest sporej wielkości, można z niego zrobić namiastkę ogrodu. Coraz częściej chcemy aby wyglądał nieprzeciętnie i uroczo. Kiedy balkon kojarzył się tylko i wyłącznie z miejscem to przechowywania wszelkiego rodzaju ” gratów” takich jak rower i tym podobne. Jednak to w ostatnich latach zmieniło się. Chociażby przez to iż w programach wnętrzarskich, zaczęto pokazywać jak w łatwy i tani sposób można urządzić zapomniany niegdyś balkon. Lubimy się otaczać ładnymi rzeczami i wnętrzami, to dlaczego by nie urządzić go najładniej jak umiemy.

Wielkość balkonu a wystrój

Na samym początku warto zaplanować jak chcemy go ustroić i co w nim dać. Istotne będzie jak duży balkon posiadamy, gdy jest mały nie możemy pozwolić sobie na zbytnie szaleństwo. Tym samym warto ozdobić go kwiatami ozdobnymi i małymi meblami, wtedy będziemy mogli swobodnie usiąść i napawać się, na przykład, słońcem.
Zastanówmy się przez chwilę jakie rośliny na balkon będą najlepsze. Wybór kwiatów będzie ogromny. Jednak wszystko zależy od naszego gustu i jakie jest nasłonecznienie danego miejsca. Najczęściej wieszamy na balkonie tzw. surfinie. To chyba jeden z najbardziej okazałych kwiatów balonowych. Przy odpowiedniej pielęgnacji będą cieszyły nasze oczy przez dłuższy czas. Warto jednak pamiętać, żeby w czasie silnego wiatru lub deszczu, ściągnąć kwiaty z balkonu.
Popularna będzie również pelargonia, która również ma swój urok. Pięknie kwitnie bez całe lato. Będzie mniej wymagająca niż wspomniana surfinia.

Rośliny doniczkowe

Dobrą alternatywą dla osób, które nie zbyt lubią dbać o kwiaty, będą wszelkiego rodzaju rośliny doniczkowe. Można na przykład zainwestować miniaturowe drzewka w donicy. Będą one wyjątkowe i okazale ozdabiały nasz balkon. Tym samym jeśli na zimę odpowiednio jest zabezpieczymy będą służyły nam na dłuższy czas.
Kiedy jednak mamy większy balkon, może zaszaleć i kupić ładne meble i zrobić sobie kącik odpoczynkowy, gdzie będziemy mogli napić się czego albo zjeść. Jest to znakomity pomysł. Można wtedy w słonecznym dniu, usiąść wziąć książkę i delektować się ładnym dniem. Warto również dodać ładne oświetlenie, które doda uroku każdemu balkonowi. Nie jest to duży koszt a ile da radości i uroku danemu miejscu. Istotne jest jednak na samym początku zaplanować co i gdzie ustawimy, aby później nie okazało się, że nasz pomysł może jest super ale na przykład nasz balkon jest zdecydowanie zbyt mały.

Redakcja homedelight.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.