Biała łazienka z drewnem – nowoczesny design

Łazienka jest zazwyczaj małym pomieszczeniem, które wymaga dobrego rozplanowania. Istotną rolę odgrywa nie tylko odpowiednie rozmieszczenie mebli, prysznica i toalety, ale także dobranie kolorów, aby wszystko ze sobą współgrało. W ostatnim sezonie furorę robi biała łazienka z drewnem, która polecana jest przez znanych projektantów.

Łazienka w nowoczesnym stylu

Łazienka przede wszystkim musi być praktyczna. W zależności od jej wielkości można w niej zamontować prysznic lub wannę. W dużych pomieszczeniach często znajduje się i jedno i drugie. Niezbędna jest także toaleta, umywalka i przynajmniej dwie szafki. W niewielkiej łazience najlepiej postawić na jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Warto także dobrze rozmieścić oświetlenie, dzięki któremu można stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Nowoczesna łazienka powinna przede wszystkim być minimalistyczna. Najlepiej zamontować prysznic, który nie ma brodzika i składa się z jednej bądź dwóch ścianek. Na ścianie pod prysznicem najlepiej sprawdzają się płytki, choć są dostępne farby wodoodporne, którymi można pomalować ściany.

Biała łazienka z drewnem

Od paru lat drewno przeżywa swój renesans. Parkiet ma podłodze i panele drewniane na ścianie są coraz częściej wybierane do mieszkania i domu. Także w łazience doskonale takie rozwiązanie się sprawdzi. Panele drewniane można położyć na ścianie oprócz prysznica i części przy wannie. Na podłodze dębowy parkiet, który oczywiście musi zostać zaimpregnowany, tak samo, jak ściany. Dostępne są różnego rodzaju lakiery, oleje i woski, które doskonale zabezpieczą drewno przed wilgocią i nadadzą mu wyjątkowego blasku.

Drewno doskonale komponuje się z białymi kolorami, dlatego warto dobrać do tego białe meble i sanitariaty. Idealnie skomponują się z meblami wykończonymi na wysoki połysk. W panelach ściennych warto zamontować lustro, które można dookoła wykończyć taśmą LED. Należy pamiętać o dodatkowym oświetleniu nad lustrem, które przyda się podczas porannej toalety.

Czy drewno jest dobrym materiałem do łazienki?

Łazienki do niedawna w większości wyglądały podobnie. Na ścianach i podłodze były położone płytki. Jedne kolorowe, inne jednobarwne, ale zawsze były to płytki. Na szczęście od paru lat trendy się zmieniają i są dostępne materiały, które są odporne na wilgoć. Drewno jest jednym z takich materiałów. Oczywiście samo w sobie nie jest odporne na wodę, ale dostępne są preparaty, które chronią boazerię czy parkiet przed wilgocią.

Drewno nie dość, że jest niezwykle trwałe, to jeszcze wygląda pięknie. Jest to materiał uniwersalny, który pasuje do każdej aranżacji. Świetnie wygląda w nowoczesnych wnętrzach oraz tych urządzonych w stylu klasycznym. Dodatkowo z łatwością można dopasować meble i akcesoria, gdyż z drewnem wszystko dobrze się komponuje. Drewno można nie tylko polakierować, ale także pomalować i zmienić całkowicie jego strukturę i wygląd, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Dlatego wybór drewna do łazienki jest strzałem w dziesiątkę. W połączeniu z bielą wygląda niesamowicie.

Redakcja homedelight.pl