Co warto wiedzieć o donicach podświetlanych?

Czy jest lepszy sposób na zmianę nastroju aniżeli światło? Dobierając jego temperaturę czy odcień, możemy całkowicie wpłynąć na nastawienie. Dobrze rozlokowane źródła oświetlenia są tak samo istotne, jak barwy oraz produkty zastosowane do wyglądu. Jednym spośród ciekawych sposobów na granie światłem są oczywiście podświetlane donice. Rozwój techniki LED w ubiegłych kilkunastu latach sprawił, iż to wyjście przestało być tylko ciekawostką oraz weszło do budynków, pomieszczeń oraz ogrodów.

Dla kogo polecane?

Donice podświetlane stanowią dobry dobór dla osób szukających designerskich akcesoriów do własnego mieszkania oraz nie jedynie. Są także propozycją, z której powinni skorzystać wielbiciele roślin. Wbrew powszechnym pojęciom, technika LED wykorzystana wewnątrz, nie psuje drobnych korzeni roślin, gdyż diody nie wydzielają dużych temperatur. W rezultacie, wszelkie rośliny, które zostaną umieszczone w doniczkach podświetlanych, będą w pełni bezpieczne.

Podświetlane donice – użyteczny dodatek do innowacyjnego pomieszczenia

Donice LED to innowacyjnie prezentujące się dodatki, jakie spełniają trzy funkcje. Po pierwsze, służą do trzymania w ich wnętrzu roślin doniczkowych. Po drugie, dzięki własnej oryginalnej postaci i innowacyjnemu wyglądowi stanowią idealne uzupełnienie wyglądu każdego pomieszczenia. Ich estetyczne kształty powodują, iż podświetlane donice proponowane poprzez profesjonalne sklepy z lampami, dobrze pasują zwłaszcza do innowacyjnych pomieszczeń mieszkalnych i biurowych.

Czy rośliny w świetlnej donicy są bezpieczne?

Poniektórzy pytają czy taka podświetlana donica jest bezpieczna dla żywych roślin umiejscowionych w środku. Dzięki technice LED, jaka nie wysyła wysokich temperatur, natomiast żarówki nie ogrzewają się do palącego gorąca, rośliny są zupełnie bezpieczne. Należałoby natomiast pamiętać, iż w przypadku umieszczenia rośliny wprost w podświetlanej donicy należy zaopatrzyć się w narzędzie świetlne, jakie ma element odprowadzania wody.

Dla jakich pomieszczeń przeznaczone są podświetlane donice?

Świecące donice sprawdzą się w zasadzie w dowolnym miejscu. Jedynym wymogiem, jaki musi spełnić pomieszczenie, to dostęp do gniazdka z prądem – donice należy natomiast podłączyć do sieci. Natomiast tak na poważnie, nie ma miejsca, w jakim podświetlane donice prezentowałyby się kiepsko. Wszędzie dodadzą szyku oraz stylu, natomiast rozjaśniając pomieszczenie, nagrzeją je oraz wprowadzą przyjemną, rodzinną aurę. Dodatek roślinności to także same plusy – bliskość z naturą, więcej tlenu, spokój oraz podniesiona efektywność.

Redakcja homedelight.pl