Ściana za telewizorem – pomysły na wykończenie

Telewizor w wielu mieszkaniach zajmuje centralny punkt w salonie. Najczęściej jest on powieszony na ścianie, rzadko stoi na komodzie. Wybierając telewizor, warto zastanowić się nad tym, jak zaaranżować ścianę za telewizorem. Jakie są najciekawsze propozycje? Co jest modne?

Ściana za telewizorem

Nowoczesne telewizory o dużej przekątnej mogą znaleźć się nawet w niewielkich salonach, gdyż obraz jest wyraźny nawet z bliska. Dlatego telewizor najczęściej stanowi główny element salonu i centralny punkt, który warto jeszcze bardziej podkreślić. Jest wiele ciekawych pomysłów na wykończenie ściany za telewizorem. Można po powiesić na ścianie pomalowanej na inny kolor niż pozostałe ściany. Ciekawie prezentują się także drewniane panele, które przeżywają w ostatnich latach renesans. Ważne jest to, aby wyeksponować odpowiednio tę przestrzeń. Powinna być ona minimalistyczna, ale także gustowna. Należy pamiętać podczas aranżacji o tym, aby na ścianie nie znajdowały się ozdoby, które rozpraszają uwagę lub powodują, że obraz jest niewyraźny.

Zobacz także: SOUNDBAR CZY KINO DOMOWE – CO WYBRAĆ?

Oświetlenie na ścianie za telewizorem

Ciekawym pomysłem jest powieszenie telewizora na ścianie, która jest podświetlona tamą LED. Oświetlenie LED można znaleźć w wielu kolorach, dzięki czemu można je dopasować według własnych upodobań. LED-y są także ekologicznym i energooszczędnym rozwiązaniem, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach na prąd. Można zamontować taśmę LED bezpośrednio za telewizorem. Jeszcze lepiej prezentuje się wykonanie ścianki o większym rozmiarze niż telewizor i podświetlenie jej, co daje niesamowity efekt. Wielu projektantów proponuje zamontowanie telewizora we wnęce, którą podświetla się delikatnie, tworząc nietuzinkową aranżację. Ściana za telewizorem z oświetleniem LED doskonale wygląda we wszystkich wnętrzach urządzonych w każdym stylu.

Tapeta na ścianie za telewizorem

Bardzo fajną opcją na wykończenie ściany za telewizorem jest położenie tapety. Na rynku dostępne są różnego rodzaju tapety, które mają ciekawe wzornictwo i kolory. Można wybrać tapety imitujące drewno, cegłę lub żywą naturę. Świetnie prezentują się tapety trójwymiarowe, które doskonale wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Tapeta nie musi być położona na całej ścianie. Można ją jedynie położyć za telewizorem na szerokość o metr większą niż telewizor. Dzięki takiej aranżacji można stworzyć nowoczesny design, który wyeksponuje ścianę za telewizorem. Dodatkowym atutem tapety jest to, że można ją szybko i samodzielnie położyć.

Cegła na ścianie, a może beton?

Coraz częściej mieszkania urządzane są w stylu industrialnym, który już nie kojarzy się jedynie z pomieszczeniami znajdującymi się w dużych budynkach po starych fabrykach. Cegła i beton na ścianie są świetnym elementem ozdobnym, który sprawdza się także w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach. Coraz częściej można zobaczyć cegłę na ścianie za telewizorem. Można ją położyć na całej powierzchni ściany lub tak jak w przypadku tapety, jedynie na jej części. Oprócz cegły znakomicie prezentuje się również beton, który wprowadza nieco surowy klimat.

Redakcja homedelight.pl