Jaki kolor pasuje do szarego?

Szary kolor jest uniwersalny i ponadczasowy jak biel. Jego zaletą jest również szeroka gama odcieni, z których można wybrać dokładnie taki, jaki pasuje nam do wnętrza. Jaki kolor pasuje do szarego?

Szarość i biel – klasyczny duet

Połączenie szarości z bielą jest najczęściej stosowane. Jest to bardzo spokojna i stonowana kombinacja, która sprawdzi się w salonie lub sypialni.

Szare meble będą bardzo elegancko wyglądały w salonie. Białe ściany są uniwersalne i idealnie pasują do każdego zestawu kolorystycznego. Jest to również połączenie, które będzie sprawdzało się w sypialni. Szara narzuta na łóżko, poduszki i zasłony będą tworzyły gustowne wnętrze, które jednocześnie będzie sprzyjało relaksowi i wyciszeniu. Trzeba pamiętać, że w sypialni należy unikać mocnych i agresywnych kolorów, które pobudzają.

Szarość i czerń – nowoczesny mariaż

Zastanawiając się, jaki kolor pasuje do szarego, nie można zapomnieć o czerni, które świetnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych.

Malując w mieszkaniu ściany na szary kolor, warto jedną ścianę wyróżnić i pomalować na czarno. Takie połączenie sprawi, że pokój nabierze niecodziennego charakteru. Wybierając meble, warto skupić się na modelach szarych, które pomogą rozjaśnić pokój. Chcąc uzyskać kontrast, warto wybrać regał bądź szafkę w czarnym kolorze. Oczywiście stawiamy ją przy tej ścianie, która pomalowana jest na szaro.

Zestawienie czerni i szarości będzie idealne do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Jest to propozycja, która spodoba się osobom lubiącym odważne połączenia.

Klasycznie – z drewnem

Szarość jest kolorem, które będzie pięknie wyglądał w połączeniu z drewnianymi meblami. Szafa, stolik oraz komoda w kolorze dębu, sosny czy jesionu ożywią wnętrze. Do takiej kompozycji można wybrać jasną, drewnianą podłogę, która będzie idealna do małych wnętrz. W większym pokoju można pozwolić sobie na podłogę w odcieniach szarości.

Zestawienie szarości i naturalnych odcieni drewna jest ponadczasowe. Jest to kolor, który sprawdzi się zarówno w pokoju dziennym, jak i sypialni. Warto również taką kolorystykę wprowadzić do przedpokoju, który będzie wyglądał elegancko i gustownie. Z drewna można wykonać wieszak na odzież wierzchnią oraz siedzisko, na którym będziemy się ubierali. Rama lustra również powinna być drewniana i prosta.

Szarość w pokoju nastolatka?

Czemu nie! Pokój młodzieżowy, w którym będzie dominował szary kolor wcale nie musi być smutny. Zastanawiając się, jaki kolor pasuje do szarego nie można zapomnieć o żółtym, który jest niezwykle radosną barwą. Świetnie wpisze się w pokój zarówno małego dziecka, jak i nastolatka.

Szafy do pokojów młodzieżowych często są dwukolorowe. Drzwiczki, które są szare i żółte będą rozjaśniały pokój. Warto również pamiętać, że do szarych mebli będą pasowały żółte poduszki, pled na łóżko czy krzesło, które stoi przy biurku.

Aranżując pokój młodzieżowy warto również wykorzystać inne jasne kolory. Zielony, granatowy czy błękitny to barwy, które sprawdzą się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Pastelowy róż będzie idealny do pokoju dziewczynki.

Redakcja homedelight.pl