Dodatki tworzące nastrój w domu

Dom to przede wszystkim ludzie którzy w nim mieszkają. To nasze wzajemne relacje tworzą ciepło domowego ogniska.
Wystrój wnętrza ma jednak również duże znaczenie. Decyduje o tym, czy mieszkanie jest przytulne, czy lubimy spędzać w nim czas i zapraszać znajomych. Rzeczy które gromadzimy i którymi wypełniamy nasze wnętrza nadają niepowtarzalny urok i indywidualny styl pomieszczeniom.

Niepowtarzalny klimat

Jak więc w dobie nowoczesnego, często industrialnego budownictwa stworzyć ten niepowtarzalny klimat? Trendy w wykończeniu wnętrz bazują aktualnie na wykorzystaniu surowych materiałów takich jak drewno, kamień, beton. Czy można więc w tak surowym wnętrzu stworzyć ciepły dom? Odpowiedź brzmi: oczywiście że tak! Bo to właśnie dodatki i drobniejsze szczegóły zadecydują o tym jaki obraz przybiorą nasze 4 katy.
Starsze osoby nie wyobrażają sobie aby w oknie mogło zabraknąć firanek czy zasłon, bo to one kiedyś były obowiązkowym elementem dekoracyjnym. Ówcześnie firmany zostają z powiedzeniem zastąpione przez różnorodne i piękne rolety.
Niesamowitym i awangardowym rozwiązaniem które wniesie ciepło i światło do mieszkania będą świece dekoracyjne. Najczęściej duże, wstawione do szklanych słoi czy wazonów mogą zostać postawione na podłodze, schodach lub oknie. Taki dodatek jak świece dekoracyjne można wstawić do atrapy kominka. Nie mogąc pozwolić sobie na prawdziwy kominek w salonie warto postawić na portal kominkowy. Wstawiając w jego wnętrze 3 duże świece dekoracyjne – najlepiej różnych rozmiarów – stworzymy ciekawą aranżację.

Świece i zapachy

Połączenie świec z lustrami da również oszałamiający wynik. Lustra odbiją światło świec a blask wypełni całe pomieszczenia.
Świece dekoracyjne sprawdzą się zarówno w salonie jak i w sypialni czy łazience. Sypialnia jest miejscem gdzie taki detal nada intymności i nastroju. W łazience natomiast pozwoli się zrelaksować i wypocząć podczas kąpieli.
Istotny w mieszkaniu jest też zapach. Nie co dzień jesteśmy w stanie upiec pyszną szarlotkę która swoim cynamonowym zapachem wypełni wszystkie zakamarki domu. Tu po raz kolejny świece dekoracyjne doskonale się sprawdzą. Bogactwo zapachów takich świec jest ogromne – od kwiatowych przez korzenne aż po zapachy przypominające drogie perfumy.
W nowoczesnym wykończeniu wnętrz i ich aranżacji znaczenie mają też naturalne dodatki jakimi są rośliny. Zieleń kwiatów jest w stanie nadać kolor i ciepło nawet wnętrzu oscylującemu w zimnej tonacji barw. Duże zielone rośliny na tle czarnych elementów, szarych czy białych ścian to fenomenalny efekt.

Redakcja homedelight.pl