Zapachy do domu – jakie wybrać?

Na pewno każdy z nas przeżył chociaż raz taką sytuację: poczuł zapach i przypomniał sobie jakąś miłą chwilę. Zmysł węchu to jeden z pięciu zmysłów czuciowych człowieka. Jest bardzo ważny w procesie poznawczym. Życie bez zapachów byłoby uboższe i nie moglibyśmy w pełni go przeżywać. Czasem, mając katar, jesteśmy chwilowo pozbawieni tego zmysłu. Nie czujemy wtedy ani zapachu ani smaku jedzenia, tracąc w ten sposób przyjemność spożywania potraw.

Zapachy przypraw

W okresie świątecznym sklepy i kawiarnie zachęcają klientów do zakupów rozpylając zapach przypraw korzennych i cytrusów. Te zapachy wielu osobom kojarzą się z przyjemnymi chwilami, spędzanymi w rodzinnych domach, przywołują miłe momenty. Dzięki temu klienci chętniej i więcej pieniędzy wydają na zakupy.

Rola zapachu jest nieoceniona i nie doceniona

Warto poświęcić mu chwilę uwagi. Zapach odgrywa ważną rolę w relacjach między ludźmi. Czasem sam zapach powoduje, że czujemy do kogoś sympatię, lub wręcz przeciwnie – czyjś zapach nas odpycha.
Dom jest miejscem, w którym wypoczywamy i w którym powinniśmy czuć się dobrze. Każdy dom ma swój specyficzny zapach związany ze stylem i sposobem życia mieszkańców. Czasem wchodząc do czyjegoś domu już od progu czujemy zapach, który albo zachęca nas do wejścia, albo wręcz przeciwnie. A czasami zapach czyjegoś domu przypomina nam dzieciństwo, wizyty u babci czy wakacyjne wyjazdy do znajomych. Dobrze jest nam w domach, których zapach nam się podoba i przywołuje miłe skojarzenia.

Dlatego warto zadbać o zapach w naszym domu

Jest wiele sposobów na aromatyzowanie powietrza. Najprostszym z nich jest po prostu zakupienie zapachu do domu w drogerii. Sklepy oferują szeroki wybór odświeżaczy powietrza i dyfuzorów.
Najprostsze w użyciu są zapachy w sprayu. Rozpylamy je w powietrzu kilkakrotnie w ciągu dnia według indywidualnej potrzeby.
Innym sposobem na wprowadzenie pięknego zapachu do domu są elektryczne odświeżacze powietrza. Ich użycie jest proste i zwalnia nas z obowiązku pamiętania o rozpylaniu odświeżacza. My musimy pamiętać tylko o wymianie co jakiś czas wkładu.
Innym sposobem na piękny zapach w domu są świece zapachowe. Ich zaletą, oprócz tego, że pięknie pachną, jest to, ze stanowią ozdobę i niezwykle pięknie wyglądają. Świeca zapachowa rozpalona w zimowy wieczór stwarza niepowtarzalny nastrój i wprowadza zapachy do domu w elegancki i nastrojowy sposób. Patrzenie na ogień uspokaja i relaksuje, a woń topiącego się wosku unosi się w powietrzu, pozostając na długo po tym, jak świeca się dopali.

Redakcja homedelight.pl