Dekoracje ogrodowe Top 5

Pisząc o upiększaniu ogrodu przyszło mi do głowy, że podzielę ten tekst na pięć kategorii. Pięć najlepszych rozwiązań dla naszego ogrodu, które zmienią jego wygląd na lepszy. Od numeru pięć, który będzie najtańszym rozwiązaniem do numeru jeden który będzie nas kosztować sporo ale da niesamowity efekt. Pięć rozwiązań na każdą kieszeń „Kowalskich”. Dekoracje do ogrodu dla każdego znajdziesz poniżej.

Ozdoby DIY

Pierwszym rozwiązaniem jest własnoręczne wykonanie ozdób. Mogą to być ptaki, krasnale czy inne stwory, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Stwory te mogą stać i żyć w naszych ogrodach, jak w wielu innych w całym kraju. Do tego jeśli chcemy wydać koniecznie pieniądze możemy dorzucić podświetlaną kulę ogrodową, którą zamówimy z allegro za pięćdziesiąt złotych. Wydatek to żaden a może dać efekt wieczorem. Dodatkowo nasze stwory możemy oświetlić modułami LED. Nie są to ani wielkie koszta ani trudne zadania. Dadzą naszemu ogrodowi dodatkowy charakter nocą.

Drewniane elementy

Drugie rozwiązanie to element drewniany w stylu studni lub starego wozu. Są to elementy dla fanów prawdziwego folkloru, chcących przybliżyć swój ogród do atmosfery sielskiej i wiejskiej. Takie gadżety można znaleźć na starych wsiach, u chłopa, który odda nam taki artefakt za bezcen. Trzeba tylko u mieć szukać. Czyli znów wracamy do kreatywności właściciela ogrodu i jego umiejętności odnalezienia odpowiedniego dla niego gadżetu.
Lampy nowoczesne dostosowane do wyglądu naszego ogrodu pomogą stosunkowo niewielkim kosztem oświetlić nasz ogród. Zasięg cenowy będzie tu ogromy, więc warto pójść w kierunku ekonomii, bez utraty właściwości wizualnych. Wiele z lamp ogrodowych ładuje się światłem słonecznym, działa automatycznie. Najbardziej wymyślne lampy powinny kosztować około dwustu złotych za sztukę, więc nie będzie to inwestycja najtańsza, jeśli tych lamp jest kilka.

Oświetlenie w ogrodzie

Ostatnio wielu użytkowników decyduje się na wprowadzenie elementów oświetlenia LED ze względu na ich trwałość, dostępność oraz niskie koszty zakupu i utrzymania, czyli eksploatacji.
Geometryczna donica designerska to koszt około czterystu złotych. Nasze rośliny na tarasie, czy wokoło ogrodu też zasługują na odpowiednie traktowanie, a styl takich doniczek może określić całkowity charakter naszej świątyni roślin.
Podświetlana fontanna kaskadowa to koszt około tysiąca złotych, szum przelewającej się wody, podświetlony mini wodospad, który staje się nową atrakcją naszego ogrodu, może też pomagać w jego nawadnianiu. Odpowiednio zaprojektowana instalacja, będzie dodawać splendoru, ale także zautomatyzuje podlewanie roślin.

Redakcja homedelight.pl